Stomatologia Zachowawcza

Stomatologia Zachowawcza

Stomatologia zachowawcza to dział stomatologii poświęcony profilaktyce próchnicy zębów oraz leczeniu już powstałych ubytków próchniczych. W zależności od stadium rozwoju procesu próchnicowego (plama próchnicowa, ubytek twardych tkanek zęba) w leczeniu próchnicy niepowikłanej stosowane są następujące zabiegi:

Remineralizacja - w przypadku próchnicy początkowej objawiającej się w postaci plamy próchnicowej, w powierzchnię dotkniętą chorobą wcierane są preparaty fluoru; ten zapobiegający postępowi próchnicy zabieg powtarza się kilkukrotnie w kilkudniowych odstępach.
Opracowanie i wypełnienie ubytku próchnicowego - zabieg polega na usunięciu próchnicowo zmienionych tkanek zęba i wypełnieniu ubytku specjalnym materiałem.


W naszej praktyce stomatologicznej stosujemy materiały tylko renomowanych firm, a zabiegi przez nas wykonywane są w znieczuleniu i są one bezbolesne.


Każdy z nas marzy o pięknym i zdrowym uśmiechu, pamiętajmy więc, że kluczem do jego osiągnięcia jest regularne dbanie o amę ustną nie tylko myjąc zęby, ale również odbywając regularnie wizyty higienizacyjne i kontrolne.

Co oferujemy w danej kategorii
  • Remineralizacja
  • Wypełnianie ubytków
Potrzebujesz pomocy?
Nie zwlekaj, umów spotkanie z naszymi specjalistami już dziś!